HARMONIA

Uczę harmonii poprzez praktykę.

Przejdź szybciej do interesującej Cię sekcji:

  1. Informacje początkowe i korepetycje
  2. Kurs harmonii – improwizacja i kompozycja
  3. Jak wyglądają lekcje harmonii?

INFORMACJE POCZĄTKOWE

Pomogę opanować podstawy harmonii.

Przedmiot harmonia jest realizowany od II st. szkoły muzycznej. Obejmuje zespół zjawisk zachodzących w przebiegu muzycznym w kontekście współbrzmień w ramach melodii, jak i akordów oraz ich następstw.
Korepetycje z harmonii dla uczniów szkół muzycznych.
Złożoność zasad tego przedmiotu spędza sen z powiek uczniom szkół muzycznych II st., stąd potrzeba zajęć dodatkowych z lekcji harmonii. Realizuję pełen zakres programowy szkoły muzycznej na podstawie notatek i książek realizowanych w danej szkole.

IMPROWIZACJA I KOMPOZYCJA

Kurs harmonii - czego się nauczysz?

Oferuję lekcje dla osób, które nie mają przygotowania muzycznego ani pełnej wiedzy z zakresu zasad muzyki. Zapraszam na przyspieszony kurs harmonii, indywidualnie dopasowany do konkretnych potrzeb. Czytaj więcej
Ze względu na swoją złożoność harmonia jest to przedmiot realizowany dopiero w drugim stopniu szkoły muzycznej. Wymaga również opanowania materiału z zasad muzyki, realizowanego w ciągu sześciu lat nauki w szkole muzycznej pierwszego stopnia. Czy to oznacza, że zanim zacznie się tworzyć muzykę, należy skończyć pierwszy, a potem drugi stopień szkoły muzycznej?

Na szczęście nie! Krąży nawet opinia, że szkoła muzyczna zabija ducha muzyki, naturalną ekspresję oraz że nadmiar wiedzy zabija emocje, które są w muzyce przecież najważniejsze. Jak zatem nauczyć harmonii bez przeładowania teorią? To proste, od razu działając w praktyce. Podobnie jak w przypadku zasad muzyki i kształcenia słuchu, nauka harmonii nie jest celem samym w sobie, lecz jedynie drogą do realizacji celu nadrzędnego.

Nauka w szkole polega na wieloletnim opanowywaniu teorii, co rzadko bywa porywające. Staram się uczyć w taki sposób, by implementowana wiedza była od razu wykorzystywana w praktyce. Jeśli jest taka potrzeba uczę zagadnień, które w danym momencie nie są wykorzystywane, lecz będą przydatne w przyszłości. Robimy wtedy notatki w taki sposób, by zdobytą wiedzę można było wykorzystać później. Niezależnie od sytuacji w jakiej znajduje się uczeń, najpierw wytyczam cel główny, a potem staram się jak najszybciej go osiągnąć.

LEKCJE HARMONII

Jak wyglądają lekcje?

Przez wszystkie lata nauczyłem się działać indywidualnie z każdym uczniem, biorąc pod uwagę jego potrzeby. Najważniejszy jest efekt pracy, zatem stawiam na praktykę. Czytaj więcej
Najpierw ustalimy sobie cel, potem formę jego realizacji. Sam zdecydujesz ile chcesz wiedzy teoretycznej (żmudne i nudne ćwiczenia, lecz przydatne, przynoszące duże korzyści w przyszłości), a ile chcesz grać lub komponować, od razu wykorzystując zdobytą wiedzę. Możemy również działać bezpośrednio na Twoich utworach, wówczas efekt naszych zajęć będziesz widział natychmiast. A jeśli jeszcze nie napisałeś żadnego utworu i chcesz dopiero zacząć? Nic się nie martw, mam sprawdzone sposoby na obudzenie w Tobie kreatywności.

WIĘCEJ INFORMACJI O NAUCE GRY

Przeczytaj artykuły blogowe i dowiedz się więcej przydatnych informacji.

Realizacje w trakcie uzupełniania, zapraszamy wkrótce!